Katalog firem je internetová služba, která umožňuje vyhledávat a prezentovat informace o firmách a organizacích podle různých kritérií, jako jsou obor, lokalita, název, služby, kontakty a další. Katalog firem může být obecný nebo specializovaný na určitou oblast nebo téma. Katalog firem slouží jako zdroj informací pro potenciální zákazníky, partnery nebo dodavatele, ale také jako nástroj pro propagaci a zviditelnění firem na internetu. Katalog firem se liší od internetového katalogu, který obsahuje pouze odkazy na webové stránky bez dalších informací o firmách.

Některé příklady katalogů firem jsou:

Registr živnostenského podnikání, který nabízí vyhledání podnikatele podle identifikačního čísla, jména, adresy, předmětu podnikání nebo role osoby.

Obchodní platforma Jednat.cz, s možností vložit si svoji firemní nabídku nebo poptávku zdarma a najít tak nové obchodní kontakty. Nabízí také interní komunikační rozhraní.

Dalším nejnavštěvovanějším na českém internetu je podle dat netmonitoru firmy cz

Katalog českých firem a další způsoby k získání zakázek

Využijte sociální sítě, jako je Facebook, Statuska nebo LinkedIn, kde můžete vytvořit skupinu pro vaši firmu. Můžete tak sdílet novinky, nabídky, recenze, příspěvky nebo videa, které ukazují vaše služby a hodnoty. Můžete také komunikovat se zákazníky, odpovídat na jejich dotazy nebo získávat zpětnou vazbu.

Využijte online reklamu, kde můžete vytvořit reklamní kampaně nebo PR články s odkazy, které cílí na zákazníky, kteří hledají vaše služby. Můžete tak zvýšit návštěvnost vašich webových stránek, generovat poptávky nebo prodeje, a měřit výsledky vaší reklamy v katalogu firem.

Kolik je českých firem a kolik tam pracuje lidí?

Podle posledních dostupných údajů z roku 2020 bylo v České republice registrováno celkem 1 372 688 podnikatelských subjektů, z toho 1 060 000 byly fyzické osoby a 312 688 byly právnické osoby. Počet českých firem se každoročně mění v závislosti na založení, zrušení, sloučení nebo rozdělení podnikatelských subjektů. Největší české firmy podle tržeb za rok 2020 byly ŠKODA AUTO, Energetický a průmyslový holding, ČEZ, AGROFERT a Hyundai Motor Manufacturing Czech.

V průmyslu pracuje 1,3 milionu osob, co uvádí údaje o evidenčním počtu zaměstnanců, přidané hodnotě a produktivitě práce v průmyslových podnicích. Pro český stát pracuje už téměř čtvrtina všech zaměstnanců, vlády v EU jsou většinou úspornější. Státy informují o počtu zaměstnanců ve veřejné správě, ve školství a zdravotnictví, v armádě a u policie, ve státních firmách nebo na krajských a obecních úřadech.

Uživatelská diskuse

Napsat komentář

Přihlásit se

Registrovat se zdarma

Obnova hesla

Zadejte uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu, e-mailem obdržíte odkaz pro vytvoření nového hesla.